1954 - 2014 60 ΧΡΟΝΙΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ

Δευτέρα 10 Νοεμβρίου 2014

Ήττα στις λεπτομέρειες για τον ΚΕΡΑΥΝΟ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ

Την ήττα, μετά από τρεις νικηφόρους αγώνες, γνώρισε η ομάδα μας με 2-3 σετ από τον αήττητο Καμπανιακό στο Κονταξοπούλειο.
Ο Κεραυνός αν και προηγήθηκε με 2-0 σετ εύκολα στη συνέχεια ένα γενικό «μπλάκ άουτ» έφερε αρχικά την ισοφάριση σε 2-2 σετ και μετέπειτα την ήττα 2-3.

Στο πρώτο σετ οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ μέχρι το 15-13, σ΄ εκείνο το σημείο ο Κεραυνός πάτησε το γκάζι και το κατέκτησε με 25-15.

Το δεύτερο σετ ήταν παράσταση για έναν ρόλο με τον Κεραυνό να προηγείται 9-2,13-4,17-7,19-11 και τελικά να παίρνει το σετ με το ίδιο σκορ 25-15.

Η συνέχεια όμως άνηκε στην ομάδα της Χαλάστρας η οποία έδειξε χαρακτήρα και πήρε το σετ με 20-25.

Το τέταρτο σετ ήταν καρμπόν του 2ου αλλά για τον Καμπανιακό που το κατέκτησε 25-21.
Το τάι-μπρέικ ήταν ακατάλληλο για καρδιακούς. Ο Καμπανιακός προηγήθηκε 6-9,8-12 με τον Κεραυνό να ισοφαρίζει σε 12-12 να φτάνει πρώτος σε ματς μπολ 14-13 και να χάνει την ευκαιρία να τελειώσει το παιχνίδι. Από το 14-14 και μετέπειτα τα ματς μπολ άλλαζαν χέρια ώσπου φτάσαμε στο 19-20 και με επιτυχημένο μπλοκ του Καμπανιακού το σετ έληξε 19-21 πετυχαίνοντας την ολική ανατροπή με 2-3 σετ.

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 16/11 και ώρα 19.00 στο κλειστό του Μ. Αλεξάνδρου κόντρα στην ομώνυμη ομάδα.

Τα σετ: 25-15,25-15,20-25,21-25,19-21
Κεραυνός: (Γ. Ακριτίδης)  Φουτσιτσάκη (λ) , Παπαβραμίδου, Τορλαχίδου, Παπαζαχαρίου, Πατσάνη, Βεργή, Καντούρη, Δεληγιαννίδου, Μπαϊρακτάρη,  Μποσταντζόγλου, Τσαπαρίδου, Πανταζή.

Καμπανιακός: (Κ. Αγγουράς) Ροϊδου, Δαρίβα, Φαλέγκα, Γερακόυδη, Γουγούλα, Κελπέκη, Παππά, Ακριβοπούλου, Ρογκότη, Μητροπούλου, Λιλιοπούλου, Κελπέκη.